Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Apie mus
Bičių respublika – žydinčių augalų pilna teritorija bitėms ir kitiems vabzdžiams apdulkintojams. Jos idėja gimė siekiant sukurti palankias sąlygas tiems, nuo kurių priklauso daugiau kaip 75 proc. maistinių augalų rūšių derlius ir kokybė.
Kompanija „Syngenta“ šia iniciatyva kviečia ūkininkus palaikyti tvaraus ūkininkavimo idėjas, atsakingai rūpintis aplinka ir savo laukuose išsaugoti kuo didesnę augalų įvairovę bei vabzdžių apdulkintojų populiaciją. Už palankesnę aplinkos atžvilgiu žemės ūkio veiklą ūkininkai gali gauti išmokas.
Paskirdamas dalį ploto Bičių respublikai ūkininkas gali prisidėti prie bičių ir vabzdžių apdulkintojų populiacijos padidėjimo bei dėl efektyvesnio apdulkinimo pagerinti pasėlių derlingumą ir kokybę.
Taip pat ūkininkas laikysis aplinkos apsaugos tikslų ir jo žemės ūkio plotai atrodys patraukliai bei apsaugos dirvožemį ir vandenį nuo erozijos padarinių.
Žydinčių augalų sėklas galima panaudoti apsėjant neproduktyvius laukų pakraščius, teritorijas šalia vandens telkinių, galulaukes ir taip sukurti natūralias buveines ne tik vabzdžiams, bet ir paukščiams bei smulkiems žinduoliams.
Bičių respublikos tikslai pagrįsti tarptautine vabzdžius apdulkintojus saugančia programa, kuri jau daugiau nei dešimtmetį įgyvendinama Europos Sąjungos (ES) šalyse. Programoje dalyvauja daugiau nei 37 tūkst. ūkininkų iš 23 ES šalių.
Europos Sąjunga skatina palankesnę aplinkos atžvilgiu žemės ūkio veiklą ir už tai skiria žalinimo išmokas – tai papildoma išmoka iš ES lėšų, mokama už plotą pareiškėjui, atitinkančiam žalinimo išmokos reikalavimus. Pareiškėjas, siekiantis gauti žalinimo išmoką, privalo atitikti žalinimo išmokos reikalavimus, t. y. įvairinti pasėlius, išlaikyti esamas daugiametes pievas, naudmenose deklaruoti ekologiškai svarbias vietoves (EASV).